رپورتاژ

دستگاه الکتروفیلتر در کارخانه گچ

نوع دوم استفاده از سیستم الکتروفیلتر می باشد که به صورت الکتریکی عمل می نماید. سیستم این نوع غبارگیری به این صورت است که غبار موجود در سیستم گاز خروجی کوره، ابتدا وارد دستگاه الکتروفیلتر شده و ذرات آن را از یک میدان الکترواستاتیکی قوی بین الکترودهای با قطب های مختلف عبور داده می شود. در نتیجه ذرات یونیزه شده و دارای بار منفی می گردند. سپس این ذرات جذب صفحات مثبت الکترود در پانل گچی مقابل که الکترود رسوب (کلکتور) نیز نامیده می شود، گشته و بار خود را دست می دهند و خنثی می شوند و تحت نیروی وزن خود به درون قیف تخلیه می ریزند. سپس توسط سیستم تکان دهنده ای هر از گاهی به آن ضربه ای وارد می گردد و ذرات ریز غبار از الکترو فیلتر خارج می گردند . مزیت این سیستم غبارگیری این است که حساس به دما نمی باشد اما میزان غبارگیری آن به خوبی بگ فیلتر ها نیست.

کنترل کیفیت نباید به کاربری محدود واژه ی آن منحصر گردد بلکه باید تمامی فعالیت های لازم جهت به دست آوردن سطح مطلوبی از درستی و بی عیبی محصول را شامل شود. کنترل کیفیت سیستمی است جهت رسیدن به سطح مطلوبی از کیفیت یک محصول مانند دیوار پیش ساخته با یک فرآیند تولید و نگهداری آن با برنامه ریزی دقیق، استفاده از ماشین آلات مناسب، بازرسی مستمر و عمل اصلاح کننده، هرگاه که لازم باشد.

مدیر کیفیت هر واحد تولیدی، کارمند آن واحد و در عین حال نماینده ی معتمد و چشم بینای استاندارد در آن واحد می باشد که ابتدا توسط اداره استاندارد، تأیید صلاحیت شده و پس از آن باید به خوبی بر کیفیت سیستم و محصول آن واحد تولیدی نظارت داشته و با اقدامات پیشگیرانه، اصلاحی و بهبود، کیفیت را ارتقاء دهد. وظایف یک مدیر کیفیت بر اساس استاندارد به شرح ذیل می باشد:

نظارت و کنترل کیفیت مواد اولیه ی وارد شده به واحد تولیدی

نظارت و کنترل کیفیت یک محصول مانند پانل پیش ساخته ضد آب محصول حین ساخت و محصول ساخته شده باید طبق مشخصات دیوار گچی و ضوابط استاندارد باشد

نظارت بر بهداشت کارگاه و محیط کار

آزمایش نمونه ها و ثبت در دفاتر آزمایشگاهی

ارائه ی گزارش نتایج آزمون ماهانه به مدیر واحد تولیدی و اداره استاندارد منطقه

گزارش اشکالات کیفیت مواد اولیه یا محصول یا نوع خدمت در موقع بروز به مدیر واحد و ارسال رونوشت به استاندارد منطقه ای

تاریخ انتشار اصلی : 2018-12-11 18:19:34

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =

بستن